Detské záhradné domčeky

Záhrada je miesto, kde by sa každý člen rodiny, vrátane malých detí, mal cítiť príjemne. Deťom môžme tento pocit umocniť tak, že im vyčleníme priestor, kde sa môžu hrať a schovávať. A práve na takéto miesto by sa hodil detský záhradný domček, ktorý môže predstavovať nedobytný hrad, chalúpku v lese, indiánsky stan a mnohé iné dôležité stavby z detských predstáv.

Detské záhradné domčeky sú v ponuke v mnohých prevedeniach. Základná otázka znie: Je pre vás dôležité, aby bol domček statický, čiže umiestnený stále na konkrétnom vyhradenom mieste, alebo má byť prenosný? Na výber je aj materiál, z ktorého by mal byť domček vyrobený a aj veľkosť samotného domčeka. Medzi dôležité faktory pri výbere patrí vek nádejného majiteľa domčeka, jeho predstavy, požadované funkcie domčeka či farebné spracovanie.

Vybrať treba správny detský záhradný domček, tu je sprievodca ponukou:

Drevený či plastový detský záhradný domček?

Detské záhradné domčeky bývajú v ponuke buď drevenom prevedení, alebo plastové. Drevené domčeky sú mohutnejšie, stabilnejšie a aj drahšie. Vzhľadom na ich robustnosť ich nepresúvame často a tam, kde ich raz umiestnime, zostanú aj niekoľko rokov. Kúpe dreveného domčeka teda musí predchádzať plánovanie jeho umiestnenia a zhodnotenie vhodnej veľkosti vzhľadom na veľkosť záhrady. Drevené domčeky sa dodávajú demontované a musíte im venovať istú dávku času a zručnosti, aby ste ich s pomocou náradia postavali. Tým, že sú z prírodného materiálu, dokážu byť krásne zladené so záhradnou výsadbou z kríkov a kvetov. Celkom určite dodajú priestoru jedinečné čaro.

Plastové záhradné domčeky sú flexibilnejšie. Síce ich tiež musíte osobne zmontovať, ale montáž je veľmi jednoduchá a zvládnete ju aj bez náradia. Plastový domček je ľahký, dokážete ho presúvať na rôzne miesta v záhrade podľa potreby. Pri nepriaznivom počasí ich ľahko premiestnite na krytú terasu či priamo do domu a deti sa s ním môžu hrať aj v byte. Domčeky bývajú vyrobené z odolných plastov, ľahko sa čistia a nemajú ostré hrany kvôli bezpečnosti. Plastové detské domčeky sú výrazne lacnejšie oproti dreveným a bývajú najčastejšou voľbou rodičov.

Veľkosť, farby a funkcie detských záhradných domčekov

Výber veľkosti domčeka priamo súvisí s vekom detí. Domčeky sú určené pre deti od 2 rokov, pričom staršie deti ocenia skôr štruktúrovaný robustný drevený domček s hojdačkami, ktorý im bude poskytovať útočisko. Pre menšie deti je vhodnejší jednoduchší plastový domček. S vekom zároveň súvisí aj požadovaný farebný motív domčeka. Na trhu je k dispozícii dostatok rôznych farebných vyhotovení a motívov pre chlapcov aj dievčatá.

Štandardom väčšiny detských záhradných domčekov sú otváracie dvere a okná. Drahšie modely vnútri ponúkajú aj poličky, či náznak kuchynskej linky alebo stolík so stoličkami. Platí, že čím drahší a väčší domček je, tým realistickejšie je jeho stvárnenie. Mnohé domčeky sa dodávajú vrátane rôznych doplnkov, ako sú poštová schránka, okenice či zvonček. Mnohé doplnky si určite majiteľ domčeka vie zabezpečiť aj sám. Fantázii sa medze nekladú.

Domček môže poslúžiť aj ako odkladací priestor detských záhradných hračiek.

Široký výber detských záhradných domčekov nájdete tu.

Lacnejšia alternatíva: Detský stan

Ak hľadáte lacnejšiu a skladnejšiu alternatívu detského domčeka, radi by sme zamerali vašu pozornosť na detské stany. Stan ľahko poskladáte a uložíte do skrine, prípadne využijete v interiéri počas zimy. Ak si ho vaše dieťa obľúbi, môžete stan pribaliť do batožiny na dovolenky k vode aj na hory. Dobre poslúži aj ako útočisko pred horúcim slnkom. Cena stanu je niekoľkonásobne nižšia ako cena domčekov. Spomínané výhody, ako sú skladovateľnosť, mobilita a cena sú však vyvážené menšou odolnosťou voči poškodeniu, či už pri hre, alebo vplyvom poveternostných podmienok.

Široký výber detských stanov v rôznych rozmeroch a farebných motívoch nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.