Hračky na záhradu

Pre rodiny s deťmi je dom so záhradou veľkou výhodou nielen v časoch keď sú detské ihriská zavreté a pobyt vonku obmedzený. Záhrada dáva deťom možnost byť na čerstvom vzduchu a užiť si zábavy, ktorej by sa im v byte nedostalo. Alternatív je nespočetne veľa. Dovolili sme si teda pripraviť tipy na hračky na záhradu, s ktorými si deti užijú kopec zábavy a smiechu.

Hračky na záhradu pre najmenších

Deti milujú hry na pieskovisku. Mladšie vyrábajú koláčiky, tie staršie sa zase snažia postaviť hrad. Pieskovisko je ideálny priestor na hranie pre menšie deti, ktoré ešte musíte mať pod dohľadom. A tak je investícia do pieskoviska jednou z tých najrozumnejších.

Pieskoviská sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Konštrukcia je buď drevená alebo plastová. V obidvoch prípadoch je montáž pieskoviska jednoduchá a potrebný spojovací materiál býva súčasťou balenia. Drevené pieskoviská sú ťažšie a mohutnejšie, plastové zase o niečo krehkejšie a ľahšie sa s nimi manipuluje. Pieskoviská bývajú dodávané spolu s krycou plachtou, alebo sieťou. Tá zabraňuje, aby sa počas vašej neprítomnosti v pieskovisku usadili domáce zvieratá.

Pri kúpe pieskoviska nezabudnite pribaliť aj dostatok piesku a sadu detského náradia obsahujúcu kýbliky, lopatky, prípadne bagre. Len s náradím je totiž detská zábava dokonalá.

Pre ešte viac zábavy na záhrade, kliknete sem.

Malý pomocník v záhrade

Od hrania v pieskovisku je len krok k napodobňovaniu záhradných činností. Deti sa učia kopírovaním dospelých, hlavne rodičov. Ak je vašou obľúbenou činnosťou pestovanie rastlín a v záhrade trávite veľa času, je veľmi pravdepodobné, že vaše dieťa vás bude chcieť napodobňovať a sprevádzať pomedzi záhony či pri kosení trávnika. Na to potrebuje adekvátne náradie, rovnako ako vy. K dispozícii je mnoho detských sád náradia, fúrikov či dokonca plastových kosačiek. Radosť dieťaťa bude nekonečná, keď si bude môcť trénovať kosenie s vlastnou kosačkou, alebo dostane príležitosť prekopať kúsok záhonu vlastným mini rýľom.

Detské záhradné domčeky s hojdačkami a šmykľavkou

Menšie aj väčšie deti ocenia vlastný priestor, miesto kde sa môžu hrať a zabávať a mať to len pre seba. Navyše, ak majú tento priestor pod kontrolou, tak si ho oveľa viac užijú. Ideálnym doplnkom na záhradu sú detské záhradné domčeky, ktoré sú k dispozícii v rôznych vyhotoveniach aj veľkostiach.

Krok navyše sú atraktívne doplnky pripojené k domčeku. Tými môžu byť buď zabudovaná šmykľavka alebo hojdačky. Poskladanie takýchto domčekov je už technicky náročnejšie, určite by ste nemali podceniť stabilitu hracích prvkov. Takisto je dôležité, aby priestor okolo hojdačiek bol dostatočne veľký, aby nedochádzalo k zraneniam.

Hračky na záhradu pre pohyb a šport

Staršie deti využívajú záhradu na aktívny pohyb. A tak ich pozornosť postupne prechádza od pieskoviska a jednoduchých hier v ňom k iným, často aktívnejším hrám. Pohyb je pre každé dieťa úplne prirodzený a podvedome ho vyhľadáva. Je veľa hračiek podnecujúcich k pohybu aj k zvyšovaniu obratnosti vášho dieťaťa.

Úplným základom pre aktívny pohyb sú hojdačky a šmykľavky. Tie by určite nemali chýbať na žiadnej záhrade.

Šmykľavky bývajú vyrobené z plastu a k dispozícii sú v rôznych veľkostiach.

Hojdačky bývajú buď jednoduché plastové, drevené alebo vo forme hojdacieho taniera či gymnastických kruhov. Upevnené môžu byť na stromoch, trámoch na terase prípadne byť súčasťou samonosnej konštrukcie.

Ak máte doma začínajúceho futbalistu tak neexistuje lepšia hračka ako futbalová lopta spolu s futbalovou bránkou. Jednoduchá plastová konštrukcia, ktorú dokáže zložiť aj dieťa a hodiny zaručenej zábavy s futbalom máte isté.

A tú najlepšiu hračku pre aktívny pohyb na záhrade sme si nechali na koniec. Trampolíny priťahujú deti od útleho veku až do dospelosti. Skákanie je ideálny spôsob na vybitie prebytočnej energie a zlepšenie kondície.

Trampolínu nájdete tu. Súčasťou balenia býva integrovaná bezpečnostná sieť, kryt rámu odolný voči UV žiareniu a montážny návod. 

Aquapark na záhrade

S tým ako pribúda slnečných a horúcich dní počas roka je stále opodstatnejšie vybudovať si vlastný vodný svet. Iste nebude taký veľký ako klasický aquapark, ale v závislosti od veľkosti vašej záhrady a ochoty investovať máte k dispozícii pomerne veľa možností.

Vybrať si môžete jednoduché kruhové bazény na čľapkanie pre najmenšie deti, cez väčšie obdĺžníkové bazény až po tie veľké kruhové s filtráciou. Ďalšou možnosťou sú vodné steny so šmykľavkami, ktoré ocenia deti každého veku.

Ďalšie skákacie hrady nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *