Záhradné dekorácie

Jedinečnosť priestoru dodávajú detaily. Jedinečnosť vytvoríte aj malými milými dekoráciami, ktoré potešia oko aj myseľ, povzbudia predstavivosť a hravosť, vzbudia zvedavosť, pobavia a majú aj tú silu, že zanechajú v návštevníkovi príjemný pocit.

Prinášame niekoľko tipov, ako si spraviť z vašej záhrady jedinečné miesto. Samozrejme, záhrada je hlavne o rastlinách, preto aj my odporúčame s dekoráciami to nepreháňať. No ale jedným dychom dodávame, že vhodne zvolená dekorácia umiestnená na správnom mieste dokáže dodať záhradným zákutiam celkom nový rozmer.

Plôtiky a múriky

Začať môžeme plôtikmi, ktoré predelia a jasne ohraničia záhon od trávnatej plochy a zabránia tráve prerastať do výsadby. Stačia na to nízke záhradné palisády, alebo obrubníky. Väčšina je vyrobená z plastu, ktorý imituje prírodné materiály kameň a drevo. Pekne vyzerá aj vyšší múrik zapracovaný vo výsadbe. Vyšším plôtikom si predelíte napríklad úžitkovú záhradu a oddychovú časť a tak vytvoríte samostatné záhradné alebo výsadbové zóny.

Pre viac obrubníkov a záhradných palisád, kliknite sem.

Sošky a figúrky

K záhradnému múriku môžete umiestniť takýchto zvedavých medvedíkov, surikaty, alebo mačku. Súčasťou figúrok bývajú integrované solárne svietidlá, alebo sú vymyslené tak, že zachytávajú dažďovú vodu, ktorá potom občerství vtáčiky alebo užitočný hmyz.

Záhradné dekorácie, figúrky, napodobeniny a zápichy si vyberiete tu.

...

Vtáčie búdky a pítka

Ak je vašou snahou prilákať do záhrady operencov, zaveste im na strom vtáčiu búdku, krmítko pre vtáčiky (prikrmujte ich len v zime), alebo nainštalujte na vhodnom mieste pítko pre vtáčiky.

...

Solárne lampy

Večernú záhradu oživia solárne lampy, ktoré vykúzlia romantickú atmosféru na terase, označia záhradnú cestičku, schody, či parkovacie miesto a osvetlia tiež záhon alebo skalku. Solárne svietidlá a dekorácie si vyberiete tu.

...

Dekorácie k jazierku

Do jazierka môžete umiestniť dekoračnú napodobeninu plávajúceho krokodíla, alebo iného zvieratka. Tí, ktorým napodobenina krokodíla nevzbudzuje príjemné pocity môžu siahnuť po plávajúcich solárnych guliach meniacich farbu. Zaujímavý je aj trend z Japonska – rozhľadňa pre ryby 🙂

...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *