Šport na záhrade

Na záhradke nemusíte výlučne pestovať zeleninu, polievať kvietky a kosiť trávnik, aj keď mnohých nás to naozaj baví. Záhradka je multifunkčné miesto, kde sa určite nájde priestor na hry s deťmi alebo rôzne športové aktivity. Detským hrám na záhrade sme sa už venovali (viac info je v prekliku) a teraz sa pozrieme na športy.

Zaujímavé tipy na vhodné športové náčinie nájdete nižšie.

Fitness cvičenie

Udržovať sa v kondícii je možné aj bez hrania konkrétneho športu. Záhrada je ideálny priestor na fitness cvičenia bez pomôcok, alebo s nimi, podľa vášho želania. Či už budete posilňovať s váhou vlastného tela alebo cvičiť jogu, záhrada je len a len vaša. Poskytne vám dostatok súkromia, priestoru a zároveň možnosť byť na čerstvom vzduchu. Ak si chcete cvičenie vonku zatraktívniť, môžete si zostaviť rôzne atletické prekážky alebo kužele. S ich pomocou dokážete pripraviť skvelú tréningovú dráhu pre seba aj pre deti. Skvelá pomôcka na trénovanie motoriky a rovnováhy je balančná doska.

Široká ponuka exterériových podložiek na jogu je k dispozícii tu.

Balančná doska je ideálny nástroj na tréning rovnováhy a motoriky. Pri cvičení zapojíte brušné aj chrbtové svaly. Ideálne nie len pre surferov a snowboardistov. Nosnosť až 120 kg.
Pre viac informácií, kliknite sem.

Viac atletických tréningových pomôcok (prekážky, lavice na skoky a kužele) nájdete tu.

Trampolína

Neexistuje väčší magnet pre deti (a často aj pre dospelých) ako je skákanie na trampolíne. Fyzicky náročná ale zároveň hravá aktivita, ktorá zabaví deti aj celý deň. Pre dospelých je to tiež efektívny a rýchly prostriedok na získanie kondície a precvičenie svalov, ktoré sedením v kancelárií, či skláňaním nad záhonom rýchlo stuhnú.

Pri výbere trampolíny treba zohľadniť vek detí, prípadne dospelých, ktorí ju budú používať. Dôležitá je aj maximálna nosnosť a počet osôb, ktoré na nej budú spolu. Samozrejmosťou je ochranná sieť. Je pravda, že veľkosť záhrady je limitujúci faktor, zároveň platí, že čím väčšia je trampolína, tým to lepšie skáče.

Trampolíny sa dodávajú v „demonte“, ale ich montáž je veľmi ľahká a nezaberie vám veľa času. Z vlastnej skúsenosti odporúčam trampolínu na zimu prekryť, alebo rozobrať a odložiť do krytého priestoru. Tak minimalizujete vplyv počasia a trampolína vám vydrží dlhšie.

Trampolínový set (trampolína, ochranná sieť, schodíky) do exteriéru s priemerom 305 cm. Stabilná korózii odolná konštrukcia s nosnosťou až 130 kg je ideálna na záhradu.
Cenu a viac detailov nájdete tu.

Širokú ponuku trampolín rôznej veľkosti nájdete tu.

Stolný tenis

Ako ďalšia možnosť sa ponúka stolný tenis. Je pravda, že je to šport vhodný do haly, pretože na záhrade vám zážitok môže pokaziť vietor. Ak však príde pokojný deň bez vánku, alebo máte k dispozícii priestor v závetrí, tak je stolný tenis ideálny spôsob trávenia voľného času.

Ping pong preverí váš postreh, mentálnu odolnosť a nemusíte sa bát, že by ste sa pri ňom nezapotili. Pri pingpongovom stole sa zabaví nekonečný počet hráčov či už pri dvojhre, štvorhre, alebo populárnom kolotoči. Ak plánujete, že stolný tenis budú hrať najmä deti, tak za zváženie stojí detský pingpongový stôl (pozrite tu). Ten má menšie rozmery a pre deti je ideálny na zoznámenie sa s hrou. Ak očakávate, že hrať budú aj tínedžeri či dospelí, tak je lepšie investovať do stola s regulárnymi rozmermi.

Pingpongové stoly sú zväčša skladateľné a tak ich na zimu môžete odložiť do záhradného domčeka. V prípade dažďa postačí stôl buď prekryť, alebo aspoň odmontovať sieťku.

Stôl na stolný tenis vhodný do exteriéru. Systém koliesok umožňuje ľahkú manipuláciu a presúvanie. Stôl je sklápateľný čo zjednodušuje odkladanie, zároveň pri sklopení o 90 stupňov slúži aj ako tréningový stôl pre jednotlivca. Doska je z materiálu ACP pre dlhú životnosť. Pre cenu a viac detailov kliknite sem.

Širokú ponuku detských aj štandardných pingpongových stolov určených do exteriéru nájdete tu.

Basketbal

Ak ste prepadli basketballu či streetballu, tak isto neodoláte tréningu v blízkosti svojho domu. Ak pri ňom máte vhodnú asfaltovú či betónovú plochu ako napríklad parkovacie miesto, tak vám nič nebráni zahrať si basketball kedykoľvek budete mať chuť a náladu. Stačí vám lopta a basketbalový kôš a môžete trénovať streľbu z rôznych uhlov a vzdialeností.

Basketbalový kôš je pritom dostupný v dvoch základných alternatívach. Tá lacnejšia možnosť je obruč s doskou (alebo samostatná obruč), ktorú umiestnite na priečelie domu či garáže.

Basketbalová obruč so sieťkou. Súčasťou balenia sú aj háčiky na upevnenie sieťky na obruč. Na fasádu sa upevňuje štyrmi montážnymi skrutkami. Kúpiť za výhodnú cenu ju môžete tu.

Druhou možnosťou je kúpa basketbalového koša s nastaviteľným stojanom. Výšku koša si tak budete môcť regulovať podľa toho či budete hrať s deťmi, alebo nie.

Basketbalový kôš so stojanom. Stojan je výškovo nastaviteľný do šiestich rôznych pozícii od 230 do 305 cm. Základňa sa stabilizuje pomocou vody alebo piesku a obsahuje aj transportné kolieska. Cenu a viac detailov nájdete tu.

Ponuka basketbalových obručí, dosiek aj stojanov je k dispozícii tu.

Petanque

Ak dávate prednosť skôr pokojnejšej aktivite bez nadmerného výdaja energie, tak petanque je pre vás tá správna voľba. Šport pochádza z Francúzska a patrí do skupiny športov ako bowling, kolky či bocca. Originálne sa síce hráva na upravenom pieskovom povrchu o rozmeroch 4 x 15 metrov, ale neoficiálne si ho môžete zahrať aj na trávniku. Jednoduchý princíp hry, kde sa pokúšate kovové gule hodiť a trafiť čo najbližšie k cieľu, určenému menšou drevenou guličkou (cochon), je skvelou zábavou aj pre staršie ročníky.

Kufrík obsahuje všetko čo potrebujete na hru Petanque. Sada šiestich gúl, cieľová loptička (tzv. prasiatko/cojon) a meradlo sú z chrómovaného materiálu odolného voči oderu a poškodeniu. Kufrík je z nepremokavého materiálu. Pre viac informácii a cenu kliknite sem.

Futbal

Futbal je najpopulárnejší šport vo svete a ak máte viac voľného priestoru, tak bude najpopulárnejší aj vo vašej záhrade. Futbalová lopta je v tomto prípade jediné, čo budú deti potrebovať na nekonečné zápasy počas slnečných dní. Trávnik síce dostane poriadne zabrať, ale úsmev spokojných a unavených detí za to určite stojí.

Kým v minulosti na vytýčenie brániek stačili deťom kamene, bunda či dve tašky, dnes je v ponuke veľké množstvo skladateľných futbalových brániek, ktoré vylepšia zážitok a dodajú vašej záhrade lesk futbalového štadióna.

Futbalová sada obsahuje dve bránky so sieťami, futbalovú loptu a kotviace háčiky. Bránky sú zhotovené z odolného PVC a určené na použitie v exteriéri. V ponuke za mimoriadne výhodnú cenu ich nájdete tu.

Pre širokú ponuku futbalových bránok rôznych rozmerov nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *