Záhradné úložné boxy

Ak bojujete s nedostatkom úložných kapacít na vašej záhradke, tento článok je písaný pre vás. Faktom je, že miest na ukladanie vecí v exteriérových priestoroch nie je nikdy dosť. Bez ohľadu na to, akú veľkú garáž a záhradný domček si postavíte, skôr či neskôr budete hľadať kúsok miesta, kde by sa dali uložiť momentálne nepoužívané črepníky, detské záhradné hračky, vankúše zo záhradnej hojdačky, alebo iné dôležité predmety, ktoré chcete mať po ruke. Ako praktické riešenie sa ukazujú záhradné úložné boxy. Poďme sa spolu pozrieť na základné parametre záhradných úložných boxov.


Široký výber záhradných úložných boxov v rôznych prevedeniach nájdete, keď kliknete sem.

Objem a rozmer

Objem záhradných boxov sa udáva v litroch. Vopred si treba dobre premyslieť, na čo budete box používať a podľa toho odhadnete jeho potrebnú veľkosť. Menšie záhradné úložné boxy sú cenovo prijateľnejšie.

Dôležitý býva aj tvar úložného boxu. Štandardom je obdĺžnikový tvar, pričom treba myslieť na to, že čím je box vyšší, tým ťažšie sa dovnútra ukladajú veci.

Vnútorný priestor úložných boxov je väčšinou bez deliacich priečok kvôli variabilite. Ak si na priečky potrpíte, tak si ich dokážete jednoducho vyrobiť zo zvyškových latiek či plastu.

Záhradný úložný box Rattan

Vodeodolný záhradný úložný box Rattan je vyrobený z polypropylénu v imitácii ratanu. Vnútorný objem boxu je 420 litrov a rozmery sú 115 x 58 x 52 cm. Box je vybavený kolieskami pre jednoduchú manipuláciu. Pre viac informácii a cenu kliknite sem.

Materiál

Najčastejšie sa stretávame s plastovými boxami v tmavších farbách alebo imitáciou ratanu. Tieto boxy sú cenovo najdostupnejšie a ľahko sa s nimi manipuluje. Na strane druhej sú najmenej odolné voči poškodeniu.

Alternativou k plastu sú plechové alebo drevené boxy. Tie sú oveľa stabilnejšie a ťažšie. Okrem úložnej funkcie sa na nich dá zväčša aj sedieť, či použiť vrchnú dosku ako podstavec bez toho aby došlo k ich poškodeniu. Pri výbere materiálu okrem estetickej funkcie teda zvážte aj spôsob využitia.

DURAMAX záhradný úložný box

DURAMAX záhradný box má objem až 590 litrov. Pevná plechová konštrukcia je odolná proti poveternostný vplyvom a ideálna na skladovanie nábytku, grilu, záhradného náradia či hračiek. Otváranie je jednoduché vďaka piestom a dvierka majú predprípravu na zámok. Pre viac informácii o výrobku a cene kliknite sem.

Dizajn a otváranie

Nemenej dôležitými faktormi pri kúpe záhradného úložného boxu sú aj spôsob otvárania a dizajn. Čoraz viac boxov má dvierka podopreté pneumatickými piestami na uľahčenie otvárania a spomalenie zatvárania. Okrem toho býva súčasťou dvierok aj predpríprava na prípadné použitie visacieho zámku.

Dizajn je zväčša jedným z kľúčových rozhodovacích faktorov. Zladenie s okolitým priestorom, farbou fasády a terasy nebýva úplne jednoduché. Našťastie na výber je dostatok rôznych farebných boxov v rôznom vyhotovení.

Široký výber záhradných úložných boxov v rôznych prevedeniach nájdete, keď kliknete sem.

Drevený úložný box Romeo

Drevený úložný box Romeo má objem 330 litrov a rozmery 130 x 45 x 58 cm a ponúka dizajn, ktorý bude ozdobou do každej záhrady. Vhodný do interiéru aj exteriéru, na uskladnenie záhradného náradia, hračiek aj podušiek. Pre cenu kliknite sem.

Viac funkcií v jednom

Ak záhradu využívajú aj deti, určite je plná rôznych hračiek. Ich upratovanie (pred dažďom, vetrom, zimou) dokáže otráviť nejedno dieťa aj dospelého. Ako ideálne riešenie sa ponúka detský záhradný domček, ktorý slúži vprvom rade na hranie a následne aj na uskladnenie všetkých hračiek.

Záhradný detský domček

Výber rôznych detských záhradných domčekov nájdete tu.

Veľmi praktické je využitie úložného boxu na sedenie a relax po práci v záhradke. K dispozícii sú viaceré prevedenia.

Záhradný úložný box Santorini

Plastový úložný box Santorini má objem 125 litrov a rozmery 73 x 49,5 x 50,5 cm. Box má dvierka navrhnuté tak, aby mohli slúžiť aj na sedenie. Pri kúpe obdržíte aj podsedák vhodných rozmerov. Dvierka majú pneumatický piest a takisto možnosť umiestniť zámok. Nosnosť boxu je 180 kg. Pre cenu kliknite sem.

Drevená lavica s úložným priestorom

Kombináciu sedenia s úložným boxom ponúka drevená lavica Edita. Nosnosť lavice je 180 kg, rozmery sú 120 x 57 x 90 cm. Sedacia časť sa ľahko otvára pomocou troch kovových pántov. Pre cenu kliknite sem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *