Tipy na darčeky pre záhradkára

Urobili sme pre Vás zoznam drobností a predmetov, ktoré by mohli potešiť dušu nadšeného záhradkára, pestovateľa a obdivovateľa prírody.

1. Sušička ovocia a byliniek

Každý pestovateľ a záhradkár rád využíva všetky dostupné možnosti spracovania produktov z vlastnej záhradky. Skvelou možnosťou konzervovania pokrmov je sušenie. Ide o jednu z mála metód uchovania potravín, pri ktorých nedochádza k strate dôležitých vitamínov a minerálov. Sušičky majú nastaviteľný termostat zväčša od 30°C do 80°C a nastaviť si viete aj dobu sušenia. K dispozícii sú aj rôzne ďalšie funkcie. V sušičkách ovocia sa dá sušiť takmer všetko: ovocie, zelenina, huby, kvety, liečivé bylinky, koreniny alebo aj mäso. Sušením sa dajú vyrobiť aj rôzne maškrty ako muesli tyčinky alebo ovocné kože. Zo širokej ponuky sušičiek si isto vyberiete tu.

2. Veterný prápor : Kohút

Veterný prápor v tvare kohúta je vyrobený z plastu a s nepopierateľnou eleganciou bude majiteľom ukazovať smer vetra v záhrade. Umiestnite ho na miesto, kde naň bude pekný pohľad zo všetkých častí záhrady alebo domu. Odteraz už budete vedieť odkiaľ vietor fúka.
3. Vtáčia búdka

Vtáčia búdka Meadow life – informácie o cene tu

Vtáčia búdka je dekoratívna a užitočná zároveň. Cieľom je pritiahnuť vtáctvo do vašej záhrady, aby na jar a v lete pomáhali ničením škodcov v okolí. Búdka je z prírodných materiálov a zavesená na strome dokáže spríjemniť atmosféru v záhradke. Zaveste ju tak, aby vtáčiky, ktoré o ňu prejavia záujem, boli v bezpečí pred predátormi, ako sú mačky. Odmenou naviac Vám bude vtáčí spev a neopakovateľné prírodné divadlo.

4. Džbán na vodu

Štýlové nápojové džbány sú veľmi praktickým doplnkom pri letnom posedení v záhrade. Dostupné sú v rôznych objemoch a prevedeniach. Ideálne sú tie, ktoré sú vybavené vrchným viečkom a vypúšťacím ventilom na spodku. Veľmi vhodné sú na podávanie domácich limonád, alebo ľadových čajov z domácich byliniek a čerstvého ovocia. Pitný režim v letných horúčavách je zabezpečený.


5. Mlynček na bylinky a korenie

Mlynček pre domáceho šéfkuchára obohatí každú kuchyňu a každé jedlo. Nadšený záhradkár si určite dopestuje aspoň pár vlastných koreniacich byliniek, z ktorých namieša perfektnú koreniacu zmes. Skúste majoránku, oregáno, tymián, petržlen, kôpor, saturejku, ligurček, rozmarín, čili, čierne korenie…


6. Nafukovací detský aquapark

Samozrejme nezabúdame ani na deti. V lete na záhrade nemôže chýbať detský nafukovací aquapark. Vybrali sme zábavnú atrakciu s dvomi šmýkačkami. Zábave už nestojí nič v ceste.7. Exteriérové pítko pre vtáčiky

Je to skvelá záhradná dekorácia, ktorú v letných horúčavách ocenia aj vtáčiky, ktoré sa určite prídu radi osviežiť. Do pitka/kúpatka pre vtáčiky sa zmestí 970 ml vody. K dispozícii je v štyroch rôznych farebných odtieňoch, takže si každý môže vybrať a zladiť ju podľa typu svojej záhrady a svojho vkusu. Pítko sa ľahko čistí a udržuje a ocenia ho nielen vtáčiky, ale aj najrôznejšie chrobáčiky na letné osvieženie.


8. Dávkovač vody pre črepníkové rastliny

Veľmi dekoratívna a funkčná nádržka na vodu v podobe skleneného vtáčika je určená na zavlažovanie rastlín v nádobách, v miestnostiach aj v záhrade. V závislosti od veľkosti, či už nádržky, alebo zavlažovanej rastliny, dokáže dávkovač zabezpečiť závlahu v trvaní od 4 – 10 dní.

9. Hojdacia sieť – Hamaka

Je ľahko prenosná, skladovateľná a preto vhodná aj na cesty, trekking, turistiku alebo na pláž. Súčasťou balenia sú 2 karabínky a 2 3-metrové laná s predviazanými uzlami. Zavesiť si ju môžete na 2 stromy, na úchyty v stene alebo na konštrukciu priamo určenú pre závesné siete. Dĺžka hojdacej siete je 275 cm a nosnosť je 120 kg. Ak z nej práve nechcete mať lehátko alebo hojdačku, môžete si ju vystrieť na tráve ako deku na piknik alebo jogu.

10. Samozavlažovací kvetináč

Veľkoobjemový samozavlažovací truhlík Berberis Duo obsahuje dve samostatné nádoby. V každej je otvor pre pevné uchytenie oporných tyčí (tyče nie sú súčasťou produktu). Truhlík ma zospodu kolieska, ktoré uľahčujú manipuláciu s truhlíkom. Hladinomer vás zase informuje o stave závlahy.

11. Dekoračná tabuľa s motivačným nápisom

Praktická dekoračná tabuľa s motivačným nápisom je miesto na zanechávanie odkazov ostatným členom domácnosti. Balenie obsahuje aj 15 štipčekov na pripevnenie odkazov na tabuľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *