Tipy na darčeky pre záhradkára

Urobili sme pre Vás zoznam drobností a predmetov, ktoré by mohli potešiť dušu nadšeného záhradkára, pestovateľa a obdivovateľa prírody.

1. Drevený lampáš

Sada drevených lampášov – informácie o cene tu

Veľký drevený lampáš v rustikálnom štýle z dreva je vhodý na výzdobu vchodových priestorov, vstupu do domu, predsiene, haly alebo terasy. Krásne dotvorí atmoféru teplého letného večera na terase pri posedení s priateľmi. Lampáš je možné pomocou úchytu zavesiť, alebo len tak položiť na stolík.2. Meteostanica

To aké bude počasie a aká je vonku teplota zaujíma každého záhradkára. Digitálna meteostanica Sencor s bezdrôtovým senzorom na meranie teploty a vlhkosti tak padne na úžitok nielen im. Meteostanica meria teplotu vnútri aj vonku, zobrazuje dátum a čas a má integrovaný aj budík. Dosah vonkajšieho senzora je až 30 metrov, napájanie je kombinované z batérii a nabíjačkou.3. Veterný prápor : Kohút

Veterný prápor v tvare kohúta je vyrobený z plastu a s nepopierateľnou eleganciou bude majiteľom ukazovať smer vetra v záhrade. Umiestnite ho na miesto, kde naň bude pekný pohľad zo všetkých častí záhrady alebo domu. Odteraz už budete vedieť odkiaľ vietor fúka.
4. Vtáčia búdka

Vtáčia búdka Meadow life – informácie o cene tu

Vtáčia búdka je dekoratívna a užitočná zároveň. Cieľom je pritiahnuť vtáctvo do vašej záhrady, aby na jar a v lete pomáhali ničením škodcov v okolí. Búdka je z prírodných materiálov a zavesená na strome dokáže spríjemniť atmosféru v záhradke. Zaveste ju tak, aby vtáčiky, ktoré o ňu prejavia záujem, boli v bezpečí pred predátormi, ako sú mačky. Odmenou naviac Vám bude vtáčí spev a neopakovateľné prírodné divadlo.

5. Džbán na vodu

Štýlový nápojový džbán je veľmi praktickým doplnkom pri letnom posedení v záhrade. Jeho objem je 5,5 l. Džbán je vybavený vrchným viečkom a vypúšťacím ventilom na spodku. Veľmi vhodný je na podávanie domácich limonád, alebo ľadových čajov z domácich byliniek. Pitný režim v letných horúčavách je zabezpečený.


6. Mlynček na bylinky a korenie

Mlynček pre domáceho šéfkuchára obohatí každú kuchyňu a každé jedlo. Nadšený záhradkár si určite dopestuje aspoň pár vlastných koreniacich byliniek, z ktorých namieša perfektnú koreniacu zmes. Skúste majoránku, oregáno, tymián, petržlen, kôpor, saturejku, ligurček, rozmarín, čili, čierne korenie…


7. Nafukovací detský aquapark

Samozrejme nezabúdame ani na deti. V lete na záhrade nemôže chýbať detský nafukovací aquapark. Vybrali sme zábavnú atrakciu s dvomi šmýkačkami. Zábave už nestojí nič v ceste.8. Exteriérové pitko pre vtáčiky

Je to skvelá záhradná dekorácia, ktorú v letných horúčavách ocenia aj vtáčiky, ktoré sa určite prídu radi osviežiť. Do pitka/kúpatka pre vtáčiky sa zmestí 970 ml vody. K dispozícii je v štyroch rôznych farebných odtieňoch, takže si každý môže vybrať a zladiť ju podľa typu svojej záhrady a svojho vkusu. Pitko sa ľahko čistí a udržuje a ocenia ho nielen vtáčiky, ale aj najrôznejšie chrobáčiky na letné osvieženie.


9. Dávkovač vody pre črepníkové rastliny

Veľmi dekoratívna a funkčná nádržka na vodu v podobe skleneného vtáčika je určená na zavlažovanie rastlín v nádobách, v miestnostiach aj v záhrade. V závislosti od veľkosti, či už nádržky, alebo zavlažovanej rastliny, dokáže dávkovač zabezpečiť závlahu v trvaní od 4 – 10 dní.

10. Hojdacia sieť – Hamaka

Je ľahko prenosná, skladovateľná a preto vhodná aj na cesty, trekking, turistiku alebo na pláž. Súčasťou balenia sú 2 karabínky a 2 3-metrové laná s predviazanými uzlami. Zavesiť si ju môžete na 2 stromy, na úchyty v stene alebo na konštrukciu priamo určenú pre závesné siete. Dĺžka hojdacej siete je 275 cm a nosnosť je 120 kg. Ak z nej práve nechcete mať lehátko alebo hojdačku, môžete si ju vystrieť na tráve ako deku na piknik alebo jogu.

11. Samozavlažovací kvetináč

Veľkoobjemový samozavlažovací truhlík Berberis Duo obsahuje dve samostatné nádoby. V každej je otvor pre pevné uchytenie oporných tyčí (tyče nie sú súčasťou produktu). Truhlík ma zospodu kolieska, ktoré uľahčujú manipuláciu s truhlíkom. Hladinomer vás zase informuje o stave závlahy.

12. Dekoračná tabuľa s motivačným nápisom

Praktická dekoračná tabuľa s motivačným nápisom je miesto na zanechávanie odkazov ostatným členom domácnosti. Balenie obsahuje aj 15 štipčekov na pripevnenie odkazov na tabuľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.